Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 27.08.2018 16:22:55 

PEKINGESE  -  " IMPOSANT SPIRIT "

"IMPOSANT SPIRIT"  ve volném překladu - IMPOZANTNÍ DUŠE

Tomu, kdo pekinéze jen trochu zná, nemusím vysvětlovat, proč jsem se rozhodla pro tento název  chovatelské stanice.

Již od dětství jsou pekinézové mou velkou láskou. Prvního pekinéze  Amancia Arantese – "Krtečka" jsme si pořídili v r. 1995. Byl synem velice kvalitního psa Interšampiona  Ivanhoua Zahrada snů . Krteček se u nás dožil 13 let.

V roce 2004 jsme si koupili fenku Tessu Gold  Lady z chovatelské stanice Bohemia Orchis. Pořídili jsme si ji pro radost, v té době jsem ještě neměla žádné chovatelské ambice. Začala jsem však navštěvovat výstavy a postupně jsem se rozhodla věnovat se chovu aktivně.

Proto jsem si pořídila v roce 2009  psa Imposanta Gift  of Bohemia Orchis co by zakladatele chovu a v následujícím roce fenku May Bee Gift of Bohemia Orchis. Oba s vynikajícím původem, který potvrzují  i na výstavách, kde získali již řadu výborných ocenění a titulů.

Naše psy považujeme za členy  domácnosti , žijí s námi v domě a mají k dispozici velkou zahradu.

Chovatelská stanice IMPOSANT SPIRIT byla zaregistrována začátkem roku 2011. Přestože máme s pekinézi dlouholeté zkušenosti, vlastně začínáme.

Vývoj naší chovatelské práce můžete sledovat na našich stránkách.

 

Katka Kaválková

Tady je stručné pokračování.....

 

V roce 2012 jsme dovezli krásného pejska Imperiala Iz Zhasminovogo Dvortsa z Ruska.Timurek, jak mu říkáme ,je výstavně velice úspěšný pejsek.Jen ho výstavy ,bohužel, příliš nebaví.

V následujícím roce  opět z Ruska přiletěla naše princezna- particolor fenka Betty Sunrise Dragon - Babetta.Tady začala má velká touha zkusit chov particolor pekinézů- strakošů.Toto velice zajímavé a krásné  vybarvení u nás  takřka vymizelo.  Z jejího prvního vrhu v r. 2015 zůstala doma naše Abigale. V březnu .2016 jsme koupili particolor pejska Apache De Los Cubanitos  ze Španělska . Doufáme, že budoucího ženicha pro Babettku.

Bohužel k chovatelství patří i smutné věci. V srpnu 2014 nás náhle opustila ve svých 4 letech naše fenka May Bee. Letos 26.1. odešla ve 12 letech Meggie(Tessa Gold Lady).Vžycky budou s námi....

 

 

 

TOPlist